Liposuction (Yağ Aldırma)

DAHA İYİ GÖRÜN. DAHA İYİ HİSSET.

Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından'ın Ameliyat ve Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı Hakkında Merak Ettikleriniz

Liposuction (Yağ Aldırma) estetiğine dair videomuzu izleyin. GÖRÜŞME RANDEVUSU ALIN

Nedir?

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Vücudun belli bölgelerinde yağ birikmesi sonucu vücutta oluşan dengesiz görüntüyü gidermek amacıyla yapılan uygulamalardır. Spor ve egzersizle yağlardan kurtulmanın zor olduğu durumlarda, özellikle bölgesel yağlanmanın olduğu kişilerde cerrahi yöntemler devreye girerek hastaları bu görüntüden kurtarmayı amaçlamaktadır. Bölgesel yağ birikimlerinden hastaları kurtarmak amaçlı geliştirilen en başarılı tekniklerin başında ise liposuction, yani yağ aldırma uygulaması gelmektedir.
Liposuction birçok varyasyonu bulunmakla birlikte temelde yağların cerrahi yöntemler kullanılarak vücuttan alınmasını ifade eden tıbbi bir terimdir. Amaç zayıflamak değil, vücudun görünüşünü dengesiz hale getiren bölgesel yağ birikiminden kurtulmaktır. Günümüzde en çok klasik liposuction ve son dönemde vaser liposuction teknikleri kullanılmaktadır. Tekniğin gelişimi yağ dokularını en hasarsız şekilde almak ve hasta konforunu arttırmak üzerine gelişme göstermektedir.

Liposuction (Yağ Aldırma) Kimlere Yapılır?

Liposuction uygulamasının temel amacı bölgesel yağ aldırma esasına dayanır. Uygulama genellikle bölgesel yağ birikmesi probleminden rahatsız olan herkese yapılabilir. Hastalar genetik yatkınlık ve beslenme alışkanlıkları sebebiyle oluşan bölgesel yağlanmadan şikayetçidir. Uygulamadan en efektif sonucu alıp, kalıcı hale getirilmesi için operasyon sonrası doktorunun tavsiyelerine dikkat etmelidir.

Kişinin kendi vücudundaki yağ dokuları ile yapılacak dolgu işlemleri için de liposuction uygulaması yapılır. Bu amaçla yapılan liposuction uygulamasında temel amaç bölgesel yağ birikmesi olan bölgeden yağın alınarak çöküntü olan bölgelere enjekte edilmesidir.

Kimlere Yapılır?

İLGİLİ YASA GEREĞİ ÖNCE-SONRA FOTOĞRAFLARI PAYLAŞAMIYORUZ. GÖRÜŞME ESNASINDA DOKTORUNUZ, KENDİ ÖRNEK HASTA FOTOĞRAFLARI EŞLİĞİNDE DETAYLI BİLGİLERİ AKTARACAKTIR.

BİLGİ & FİYAT AL

Nasıl Yapılır?

Liposuction (Yağ Aldırma) Nasıl Yapılır?

Liposuction uygulamasına geçilmeden önce hangi bölgelerde ne gibi sorunların olduğu tam olarak analiz edilir. Analizin tamamlanmasıyla birlikte liposuction uygulamasının diğer operasyonlarla kombine edilmesine gerek olup olmadığına karar verilir. Bu sürecin devamında ise hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağı belirlenir. Hasta psikolojisinin de operasyona hazır hale getirilmesiyle cerrahi müdahale süreci başlatılır.
Liposuction ile yağ aldırma operasyonu lokal ya da duruma göre genel anestezi altında yapılan ortalama iki saat arasında süren ciddi bir operasyondur.
Yağın alınacağı bölgeye sıvı enjekte edilmek ya da ultrason dalgası göndermek suretiyle yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Yağ hücrelerinin parçalanmasıyla bölge üzerinde ufak kesiler açılır, bu kesilerden özel bir vakum yardımıyla titizlikle bölgedeki parçalanan yağ dokuları vakumlanır.
Gerekli hallerde alınan yağ başka bir bölgeye enjekte edilebilir. Bu yağ alma ve tekrar enjekte etme işi operasyonun süresini uzatabilir. Son zamanlarda vaser liposuction gibi birçok teknik klasik liposuction tekniğinden ilham alarak geliştirilmiş ve klinik uygulamada başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlamıştır.

Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Liposuction tekniği kullanılarak yapılan operasyonlar uygulayıcı cerrah tarafında titiz bir çalışma ve efor gerektirir. Operasyondan önce cerrahınızın vereceği tavsiyelere harfiyen uyularak fiziksel hazırlık sağlanmalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlardan, sigara, alkol gibi alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.Operasyondan önce ve sonra doktorunuzun vereceği perhiz listesi tam olarak uygulanmalıdır.Hasta erken dönemde sosyal yaşamına 5-7 gün içerisinde dönebilmektedir.

  • Operasyondan önce uzman hekimin vereceği tavsiyelere harfiyen uyularak fiziksel hazırlık sağlanmalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlardan, sigara ile alkol gibi alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.
  • Operasyondan önce ve sonra doktorunuzun vereceği perhiz listesi tam olarak uygulanmalıdır.
  • Hasta erken dönemde sosyal yaşamında herhangi bir sıkıntı yaşamayacak şekilde hareket edebilir.
  • Operasyonda cerrahi kesiler atıldığı için hasta kişisel hijyenine maksimum özen göstererek enfeksiyon riskinden kaçınmalıdır.

Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından

SORU SORUN, HEMEN DEĞERLENDİRELİM

Şimdi Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından'a Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

BİLGİ & FİYAT AL

Avantajları Nedir?

Liposuction (Yağ Aldırma) İşleminin Avantajları Nedir?

Liposuction uygulamasının uygulanma yöntemiyle beraber yanında getirdiği çeşitli avantajlar vardır. Bu avantajların temellerini ise hasta konforu ile operasyonla birlikte hasta vücudunda meydana gelen olumlu değişikler oluşturur.

  • Liposuction uygulaması sonrası kurtulması en zor yağlanma olan, bölgesel yağlanmalar büyük oranda ortadan kalkmaktadır.
  • Liposuction uygulaması sadece belli bir bölgenin sorunları için uygulanabileceği gibi genel estetik operasyonların bir parçası olarak da sorunsuz şekilde diğer operasyonlarla kombine edilerek de uygulanabilir.
  • Liposuction ile, kalıcı hale gelmiş ve spor egzersizleriyle parçalanması neredeyse imkansız hale gelmiş yağ kütlesi ortadan kaldırılabilir.
  • Operasyonun ortaya koyduğu sonuçlarla birlikte hastanın sosyal yaşamdaki başarısı ve özgüveni artar.

İyileşme Süreci

Liposuction zaman içerisinde gelişim süreci ve tekniğin kusursuz hale getirilmesi ile günümüzde özellikle vaser yöntemi sayesinde hastaya yüksek konforlu bir iyileşme süreci sağlamaktadır.
Hasta genellikle operasyondan bir gün sonra taburcu edilir.
Hasta operasyon sonrası taburcu edilirken sonuçların korunması açısından hafif sıkı bandaj veya korse uygulaması yapılır.
Operasyondan sonra hafif ağrı, morluk ve şişlik oluşması muhtemeldir ancak bunlar hastayı rahatsız edecek düzeyde değildir.
Kesilerin iyileşmesi ilk haftanın sonunda olsa da sonuçların net bir şekilde ortaya çıkması iki ayı bulmaktadır. Sonuç olarak liposuction tekniği ile yağ aldırma işlemi devamlı gelişimini sürdüren; uygulama yöntemi itibariyle diğer estetik operasyonların tamamlayıcısı konumunda olan komplike bir operasyondur. Uygulanan yöntem hastadan hastaya göre değişebilmekle beraber temelinde klasik liposuction tekniğinin çeşitlerinden oluşmaktadır.

İyileşme Süreci