Göz Kapağı Estetiği

DAHA İYİ GÖRÜN. DAHA İYİ HİSSET.

Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından'ın Ameliyat ve Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Göz kapağı estetiğine dair videomuzu izleyin. GÖRÜŞME RANDEVUSU ALIN

Nedir?

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarında meydana gelen gevşemelerin, sarkmaların ve kırışıklıkların önüne geçerek estetik bir görüntü oluşturmak amacıyla yapılan operasyonlardır. Hem alt hem de üst göz kapaklarına uygulanabilir. Bu operasyonlar lokal ya da duruma göre genel anestezi altında bir – üç saat arasında değişen sürelerde hastaya uygulanır. Operasyonun yöntemiyle birlikte göz kapağı bölgesinde fazlalaşan yağ dokuları, kas fazlaları ve deriler temizlenerek estetik ve genç bir görüntü elde edilir.

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

Göz kapağı estetiği operasyonunun uygulanabilmesine sebep olabilecek temel neden, ilgili bölgede meydana gelen şekil bozukluklarıdır. Bu şekil bozuklukları nedeniyle hasta yaşlı ve yorgun görünür, göz kapağı ve çevresinde meydana gelen şekil bozukluklarının temel sebebi yaş olduğu için, genelde operasyonun uygulandığı kitle otuz beş ile altmış yaş arasında bulunan hastalardır. Bu hastalara uygulanan estetik operasyon sayesinde genç ve dinamik bir görüntü elde etmekte; diğer estetik operasyonları da bu operasyon ile kombin ederek genel bir estetik görünüş kazanmak amaç edinilmelidir. Bazı hastalarda ise göz kapağı, yaş ile değil de çevresel veya kalıtsal diğer etkiler sebebiyle şekil bozukluğuna uğrayabilmektedir. Böyle durumlarda ise doktorunuz inisiyatif alarak uygun hastalarda her yaştan hastaya müdahale edebilmektedir, en sağlıklı kararı doktorunuza muayene olduktan sonra vermelisiniz.

Kimlere Yapılır?

İLGİLİ YASA GEREĞİ ÖNCE-SONRA FOTOĞRAFLARI PAYLAŞAMIYORUZ. GÖRÜŞME ESNASINDA DOKTORUNUZ, KENDİ ÖRNEK HASTA FOTOĞRAFLARI EŞLİĞİNDE DETAYLI BİLGİLERİ AKTARACAKTIR.

BİLGİ & FİYAT AL

Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği hastadan hastaya değişmekle birlikte genelde lokal, gerektirdiği durumlarda ise genel anestezi altında uygulanmaktadır. Hangi anestezi türüyle uygulanırsa uygulansın hasta operasyon sırasında ağrı ya da sızı hissetmez. Operasyonda genelde hem alt hem de üst göz kapağına müdahale edilerek tam sonuçların elde edilmesi arzulanır. Üst kapak kat çizgisinden kesilerek bölgede fazla olarak belirlenen yağ dokuları, kas artıkları ve deri parçaları alınır. Sonrasında özel olarak geliştirilen dikişlerle dikilerek minimum seviyede iz kalması sağlanır. Yağ dokularının, derilerin ve kas artıklarının alınmasıyla birlikte göz kapağı gergin ve genç bir görüntü alır.
Üst kapağa yapılan müdahalenin ardından ise alt kapağa kirpik bölgesinden kesi uygulanarak aynı işlemler uygulanır. Operasyon süresi genelde bir ile üç saat arasındadır. Operasyonun başarılı şekilde tamamlanmasının ardından göz kapaklarına, görüşü engellemeyen pansumanlar yapılarak hasta genellikle aynı gün taburcu edilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kapağı her ne kadar ufak bir bölge olsa da, bu bölgenin altında yatan değerli organ (göz) sebebiyle ciddi uzmanlık gerektiren bir operasyondur. Hastanın operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat etmesi gerekenler:

 • Operasyondan önce, cerrahınızın verdiği tavsiyelere harfiyen uyulması gerekir. Bu tavsiyeler genellikle operasyonun başarısının sağlanması ve kalıcı hale getirilmesi açısından önem arz etmektedir.
 • Operasyonu takip eden ilk bir haftada gözler ovuşturulmamalıdır. Dikişlerin alınması takip eden günlerde ise gayet özenli ve narin davranılmalıdır.
 • Operasyonu takip eden on günlük süreçte hasta operasyon bölgesine makyaj yapmamalı, bölgeyi güneş ışığının doğrudan etkisinden korumalıdır. İlk bir hafta lens kullanılması önerilmez.

Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından

SORU SORUN, HEMEN DEĞERLENDİRELİM

Şimdi Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından'a Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

BİLGİ & FİYAT AL

Avantajları Nedir?

Göz Kapağı Estetiği İşleminin Avantajları Nedir?

Göz kapağı estetiği operasyonlarının avantajları estetik amaçla yapılan bir operasyon olmanın getirdiği avantajlar ve göz kapağı bölgesine yönelik yapılan operasyonun özel olarak getirdiği avantajlar olarak kategorize edilebilir.

 • Yaşa ve genetiğe bağlı olarak göz kapağı bölgesinde sarkma, kırışıklık gibi problemler varsa estetik operasyonla birlikte bu sorunlar ortadan kalkar.
 • Operasyonu takip eden süreçte yüzün diğer bölgeleriyle de kombine edildiği taktirde, göz kapağı estetiği genç bir görünüm sağlamanın anahtarıdır.
 • Göz kapakları gerginleşerek dinç ve dinamik bir görüntü elde edilir.
 • Başarılı bir operasyon sayesinde hastanın psikolojisi düzelir, sosyal hayatında başarılı hale gelir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyatı takip eden süreçte doktorun verdiği tavsiyelere tam olarak uyulması halinde iyileşme süreci şu şekilde ilerleyecektir:

 • Hasta taburcu edilirken göz kapağı bölgesinde görüşü engellemeyecek şekilde pansumanlar bulunur ve düzenli olarak bu pansumanların değiştirilmesi gerekir.
 • Operasyondan sonra, göz kapağı ve göz bölgesinde hafif şişliklerin ve morlukların oluşması normaldir.
 • İlk haftanın sonunda dikişler alınır ve dikişlerin alınmasını takip eden bir haftalık süreçte şişlikler ve morluklar ortadan kalkar.
 • Dikişler ilk haftanın sonunda alınsa da genelde pansumanlar dikişlerin alınmasından daha önce çıkartılır.

İyileşme Süreci