Ameliyatsız Elmacık Kemiği Estetiği

DAHA İYİ GÖRÜN. DAHA İYİ HİSSET.

Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından'ın Ameliyat ve Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Ameliyatsız Elmacık Kemiği Estetiği Hakkında Merak Ettikleriniz

Ameliyatsız elmacık kemiği estetiğine dair videomuzu izleyin. GÖRÜŞME RANDEVUSU ALIN

Nedir?

Yüz ve yanak bölgesinin şekil olarak oluşumunda büyük bir rolü bulunan elmacık kemiğinin çökük ya da çok dışarıda olması halinde estetik açıdan bazı problemler meydana gelecektir. Bilindiği üzere dış etkenler ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak elmacık kemiği hacim kaybederek orta yüzde zayıf bir görünüm oluşmasına neden olur. Son dönemde sıkça kullanılan ve hastaların en çok tercih ettiği estetik yöntemler arasında yer alan elmacık kemiği estetiği yanak bölgesinde çok daha estetik bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ayrıca elmacık kemiği estetiğinin ameliyatsız olması da beraberinde bir çok avantajı getirecektir.

Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

Yüz bölgesinde değişiklik yapmak isteyen bireylere özel olarak uygulanan elmacık kemiği estetiği, her ne kadar cerrahi yöntemlerle de yapılsa da günümüzde ameliyatsız yöntemler ile gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca kişinin isteğinin dışında meydana gelen yaralanmalar ya da farklı şekil bozukluklarında da yine ameliyatsız elmacık kemiği estetiği uygulanarak yüzde güzel bir görünüm oluşturulması amaçlanır.

Kimler Elmacık Kemiği Estetiği Olabilir?

Elmacık kemiği estetiği özellikle son dönemde ameliyatsız olarak uygulanmasından dolayı yoğun bir şekilde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

  • Yüz özelliklerinden memnun olmayan,
  • Yüzünü genişletmek ya da yanaklarını dolgunlaştırmak isteyenler,
  • Yaralanma gibi ciddi olaylarda elmacık kemiklerinin düzeltilmesini isteyenler,
  • Yaşlanmaya bağlı olarak zayıf yüz görünüme sahip olan bireyler estetik amaçlarla elmacık kemiği estetiğini tercih edebilirler.

Kimlere Yapılır?

İLGİLİ YASA GEREĞİ ÖNCE-SONRA FOTOĞRAFLARI PAYLAŞAMIYORUZ. GÖRÜŞME ESNASINDA DOKTORUNUZ, KENDİ ÖRNEK HASTA FOTOĞRAFLARI EŞLİĞİNDE DETAYLI BİLGİLERİ AKTARACAKTIR.

BİLGİ & FİYAT AL

Çeşitleri Nelerdir?

Elmacık Kemiği Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Elmacık kemiği estetiğinde birbirinden farklı teknikler tercih edilmekle birlikte bunlar genelde ameliyatsız yöntemler arasında yer alır. Yüzdeki elmacık kemiğinin istenilen görünüme kavuşturulması için kullanılan teknikler ise dolgular ve yağ enjeksiyonlarıdır.

Dolgular

Genellikle fazla gelişmemiş ya da küçük olarak tabir edilen elmacık kemiklerine sahip olan bireyler tarafından tercih edilen bu yöntem sayesinde bireyin vücuduna en uygun dolgular enjekte edilmekte ve yüz bölgesinde estetik görünüm oluşturulmaktadır.

Dolgular

SORU SORUN, HEMEN DEĞERLENDİRELİM

Şimdi Op. Dr. Serkan Sabancıoğullarından'a Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

BİLGİ & FİYAT AL

Dr. Serkan Sabancıoğullarından

Yağ Enjeksiyonu

Yağ transferi olarak da adlandırılan lipofilling yöntemi ile ilk olarak kişinin kendi yağ hücreleri kullanılmakta ve genellikle karın bölgesinden yağ toplanmaktadır. Alınan bu yağlar daha sonra hastanın elmacık kemiği kısmına enjekte edilir. Ayrıca bu yöntem ile kişinin vücudundan yağ alındığı için bir miktar zayıflama da meydana gelmektedir.